chocdavis2007 chocdavis2007
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kidney beans $1.18 per pound

Respuesta :

bekahiscoolio
bekahiscoolio bekahiscoolio
  • 10-12-2020

Answer:

1.18x=y

Step-by-step explanation:

x= amount of pounds of kidney beans

y= the cost

Answer Link

Otras preguntas

List three ways Czar Nicholas II was involved in the Russian Revolution and it's aftermath?
This part of the story provides the time and place, and the introduction of the hero or heroine, and necessary background information for events to build from.
City where the first mint was built in 1792
A store sells 2 1/2 pounds of shrimp for $18. What is the unit price of the shrimp? Explain Plz
I need help with this question: For one photography session, Dexter earns no less than $50, but no more than $100. Which inequality can be used to represent hi
In which sentence is the underlined word a participle? jumping
What is another term for large, man-made lakes? a. lagoon b. mere c. pool d. reservoir
How long should you vrush your teeth for every day?
Lilly volunteers at the library. She shelves 56 fiction books. The rest of the books she shelves are nonfiction books. She shelves a total of 115 books. How man
Choose the correct classification of 2x4 − 8x5 − 2x2 + 5. 5th degree polynomial 4th degree polynomial 11th degree polynomial 12th degree polynomial Please e