bethanydavidson9634 bethanydavidson9634
  • 10-04-2018
  • Mathematics
contestada

M and M, Inc. produces a product that has a variable cost of $4.20 per unit. The companys fixed costs are $45,600.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-04-2018
Let the number of products be x.

Total cost = 45600 + 4.2x
Answer Link

Otras preguntas

In the early 1970's, Canada Post started using six-character postal codes. Each postal code uses three letters and three digits in an alternating pattern. How m
railroad crossing watch out for the cars can you spell its without any R's.~my teacher asked me this and if i get the right answer i will not have anymore deten
Someone presents you with a machine they have invented and tells you that the machine makes you stronger than you really are because it has a mechanical advanta
4 thousands + 11 hundreds=
780 as a percentage of 1.5
how does the food coloring behave?
whose point of view does the passage reflect?
The perspective from which a story is told is called the plot device. point of view. main event. summary of the plot.
what's the perimeter of 6 by 8
Divide 5 over 6 ÷ 1 over 12 = ____.