pinkdog08 pinkdog08
  • 12-03-2018
  • Mathematics
contestada

Six cakes cost 3.60. How much do seven cakes cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-03-2018
Seven cakes cost 4.20
Answer Link
charysmap
charysmap charysmap
  • 12-03-2018
It would be $4.20 
   I say this because if you do 3.6 divided by 6 to find the amount that it costs per one cake... which is $0.60 then do .6x7 and you'll get 4.20
Answer Link

Otras preguntas

You should aim to get a tune-up for your car _____. A. as often as you can afford it B. as often as your car's manufacturer recommends C. every six months D. on
Which is the angle of depression from the lighthouse on the boat ?
Explain the difference between function and relation and the relationship between the domain and the range of a function.
A novel tells the story of a young lady whose parents do not want her to marry a certain man. After a case of mistaken identity and an out of control rumor, it
5.) Explain how the products of the light-dependent reactions are necessary to drive the reactions of the Calvin cycle.​
Why is the ten or fifteen second method of taking a pulse less accurate than counting the beats in an entire minute?
Which type of graph would best to represent a budget?
Use vertical multiplication to find the product of
Read the excerpt from President Woodrow Wilson’s speech, “War Message to Congress.” I am not now thinking of the loss of property involved, immense and seriou
Kate wants to post three parcels each parcel costs ?1.20 to post how much change should she get from a ?10 note