Seudónimo Seudónimo
  • 13-01-2016
  • Mathematics
contestada

if 3.5 pounds of apples cost $4.55 what is the total price of 1 pound of apples?

Respuesta :

tonimae23
tonimae23 tonimae23
  • 13-01-2016
4 dolllars and 55 cents divinded bt 3.5 pounts equals 1 dollar and 30 cents. $1.30
Answer Link
Billymkhoi
Billymkhoi Billymkhoi
  • 13-01-2016
$4.55/ 3.5 pounds= $1.30/pound.

The final answer is $1.30/pound~
Answer Link

Otras preguntas

A clerk in a health food store makes bags of trail mix.the amount of trail mix in each bag is listed below:1/4lb,1/4lb,3/4lb,1/2lb,1/4lb,3/4lb,3/4lb,3/4lb,1/2lb
Someone please help I do not get this at all................................
Who was Menno Simons
The central idea, concept, or subject of a literary piece is referred to as the piece’s
what is the formula of the CoCl2 hydrate?
how did the berlin blockade hurt the west berliners
How to do #2 ??? GEOMETRY Also if you can please explain how you got the answer not just saying what it is.
"There were many empires that rose and fell between 2300 B.C. and 334 B.C. Write a brief essay that compares and contrasts the Babylonian and Hittite empires. I
six fingered offspring are formed from normal fingered parents . why?
What does to double mean in Math Patterns?