trevonsimons292 trevonsimons292
  • 12-02-2018
  • Mathematics
contestada

if the unit price of oranges is 0.08 per pound and Jim pays 2.08 how many oranges does he buy

Respuesta :

rwguartuche13 rwguartuche13
  • 12-02-2018
26 I believe, I'm pretty sure :)
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence is an independent clause
The equation k equals C + 273 relates temperatures in kelvins K and degrees Celsius C what is C in terms of K
what is the least common multiple of 16 and 12?
The __________ is notable because of developments in hybrid strains. A. First Agricultural Revolution B. Second Agricultural Revolution C. Green Revolution D. I
can you please help me write an expression that represents the sum of a number and 12
How do i put the numbers 2306421 and 2302972 in a number line
Which statements are correct about quadrilaterals A;all squares are rhombuses B:all rectangles are parallelograms C :All rhombuses are trapezoids or D:All 4-s
the average healthy heart beat 70-80 beats per minute a lower rate of 60 might indicate
How did Ancient Greek mythological literature most likely influence this story
What role did gold play in the economy of Europe during the 1500s?