ashlynbailey6163
ashlynbailey6163 ashlynbailey6163
  • 12-12-2015
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 apples at the quick market for $1.26. You can buy 5 of the same apples at Stop and Save for $2.35. which place is the better buy?

Respuesta :

BatmanOwlWisher22
BatmanOwlWisher22 BatmanOwlWisher22
  • 12-12-2015
5 cause u get more apples for 2.35 and still save money but get what u need
Answer Link
Аноним Аноним
  • 12-12-2015
stop and save because you get more apples
Answer Link

Otras preguntas

what does the 3 in 3.62 stand for
Read the sentences. Original Sentences The Edmunds also needed a guide. They required transport across the ice. Combined Sentence The Edmunds also needed a guid
what is the final velocity of a runner who is accelerating at 2 feet per second squared for 3 second with an initial velocity of 4 feet per second
Jill wants to put 45 sunflower seeds, 81 corn plants, and 63 tomato plants in her garden. if she puts the same number of plants in each row and if each row as o
Write 8/74 in simplest form simplify (x^3)^5
John is training for a competition in which he will be judged on the size and definition of his muscles. How should he train?
For what primary purpose did the Spanish enslave many American Indians?
Year Value 2004 $8000 2005 $12,000 2006 $16,000 2007 $20,000 2008 $24,000 The table shows the value of Susie's bank account during a 5-year period. At what r
Public opinion is influenced by the home, the school, and other elements in the community.
Mike wakes up at 7:00 a. m. and takes a walk for 1 and ½ hours. Then he spends 1 hour and 15 minutes getting ready for work. What time does Mike leave for work