Seudónimo Seudónimo
  • 10-12-2015
  • Mathematics
contestada

Winnie the Pooh goes to the honey store to buy a case of honey for the winter. The case of 24 jars of honey cost $27.60. What is the cost of each jar?

Respuesta :

1078173715
1078173715 1078173715
  • 10-12-2015

27.6 ÷ 24 = $1.15

The cost of each jar is $1.15

Answer Link

Otras preguntas

Force F acts between a pair of charges, q1 and q2, separated by a distance d. For each of the statements, use the drop-down menus to express the new force in te
The only haploid cells in an organism are
What are the trademarks of Calamity Jane?
is t=20w a dependent variable or independent
How might a delegation mutation in a gene affect the translation of that gene?
Describe a strict constitution
The King of Prussia and the first head of state of a united Germany. He worked with his Chancellor, Bismarck, to achieve the unification of the German states.
A point is located in quadrant II of a coordinate plane. Which of the following could be the coordinates of that point?
Help with this question please!! I am desperate!!
Solve the inequality 2x-3