whatspopday04
whatspopday04 whatspopday04
  • 11-12-2017
  • Mathematics
contestada

at a discount grocery store, jessica paid $0.72 for an 8-ounce bottle of spring water. What is the cost of the spring water per ounce?

Respuesta :

hienh4517 hienh4517
  • 11-12-2017
8/0.72 = 0.09
Per ounce cost $0.09
This gonna help you
Answer Link
confusedclassmate confusedclassmate
  • 11-12-2017
0.09 you divide 0.72 by 8
Answer Link

Otras preguntas

Using numbers 1 3 5 7 9 11 13 17 19 in 5 steps sum should be 30.We can repeat numbers.
A group of 18 people ordered soup and sandwiches for lunch. Each person in the group had either one soup or one sandwich. The sandwiches cost $7.75 each and the
What groups were threatened by john knox's ideas?
name the different parts of small intestine in proper sequence
what are the end products of fat digestion
a car travelling at 36 km/hr due north turns west in 5 s under constant acceleration and maintains the same speed. the acceleration of the car is
which of the following is not a helping verb?A. beB. mustC. wouldD. can
what is photonasty??
what is phosphorylation ?
What former president believed July 2 was the correct date to celebrate American independence?