Angeldemon6804
Angeldemon6804 Angeldemon6804
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Which of the following has the lowest unit price?

A. 20 lbs for $16.20
B. 26 lbs for $23.40
C. 24 lbs for $18.72
D. 22 lbs for $18.70

Respuesta :

shayebug2004 shayebug2004
  • 13-11-2017
The answer is c . 24ib for $18.72
Answer Link

Otras preguntas

How old do you have to be to enter americas got talent?
why did southern farmers oppose Hamiltons plans for the economy
During industrialization what were the attitudes toward slavery
How are reptiles different form anphibians
the physical environment in china is
al used expressions 8+25×2-45 how many cds does he have
how many millimeters are equivalent to 2.7 liters
What is 11 1/4 divided by 6 in fraction form?
Generic medications are __________. a. more expensive than the original version b. designed to cause more side effects than the original version c. often won't
A factory can package 2 cans of diced pineapple every 15 seconds. Predict how many cans will be produce during 8-hour work shift.