jdkelsey2013oz6f0y jdkelsey2013oz6f0y
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Three pounds of shrimp costs 16.47 at the grocery store. ? is the unit price of the shrimp in dollars per pound

Respuesta :

emnicfish123 emnicfish123
  • 10-11-2017
the answer is $5.49. hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

Quote any three descriptions that Edwards uses to describe the dangers of eternal death that are vivid to you.
Which characters in the story of Perseus best reflect the value of friendship?
Describe the surface of Cone, ellipsoid, Hyperboloid, elliptic Cylinder, Hyperbolic Cylinder, parabolic Cylinder, elliptic paraboloid, hyperbolic paraboloid.
- 1 = 5 + x/6 Solve for the variable.
What causes Romeo to forget Rosaline
please simplify this
There are 130 people in a sport centre, 73 people use the gym, 62 people use the swimming pool, 58 people use the track, 22 people use the gym and pool, 29 peop
_____ allows industries, organizations, and companies to approach business decisions from different perspectives. Arbitration Ergonomics Tolerance Workforce div
what is the word equation for chemosynthesis
The radius of the water well is 9 inches. Find the area of the water well