courtneycnnoxqcqw courtneycnnoxqcqw
  • 12-10-2017
  • Mathematics
contestada

Whole wheat bread costs$2.06/lb.

How much would 3.8lb of whole wheat bread cost?'

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2017
2.06 times 3.8 equals ($7.828).
Answer Link
CorruptedDirewolf
CorruptedDirewolf CorruptedDirewolf
  • 12-10-2017
2.06 times 3.8 is  7.828. You can round up the product since you can't round down, to 7.83, which then means 3.8lb of whole wheat bread would cost $7.83 in total.

A = $7.83
Answer Link

Otras preguntas

I got tha last one wrong Wha this one ?
Who was the first woman to walk on the moon?
Arrange these numbers in order from least to greatest.0.125 2.5%1/4 ​
How many electrons does an atom with 10 protons and -1 charge have? 09 11 O 12 10 Question 4 (3 points)
Find the value of x that makes m ∥ n please help me
Which sentence most clearly describes the structure of a story? A. The story may take place in the future, but it's actually fantasy. B. Because the climax is o
Jade wants to buy a sweater the cost of the sweaters $50.50 she only has 2/5 of the money needed to buy the sweater how much money does jade have?
Explain why it is advisable to charge a car battery with small current over a long period of time than high current within a short time
what impact did the conquistadors have on the aztec and inca empires
Which statement best describes a sustainable mining or drilling technique? Heavy metals are stored in water storage tanks. Mining locations are filled with wa