bossproductions bossproductions
  • 12-10-2017
  • Mathematics
contestada

3 erasers cost $4.41
Witch equation will help determine the cost of 4 erasers

Respuesta :

Ladybug2108 Ladybug2108
  • 25-04-2021

Answer:

Step-by-steDivide $4.41 by 3 then multiply by 4

Answer Link

Otras preguntas

The heat from the Sun must pass through the vacuum of space before it reaches the Earth. Which process is illustrated in this example?
Consider this graph of a standard normal curve. What percentage of data is represented by the shaded area? Enter your answer as a number, like this: 42%
There are 357 basketball fans who plan to go to a game. How many buses will be needed, given that each bus can hold 45 fans?
What Should I wear for 60's day at school?
GIVING BRAINLIEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
¿Que es la Tibia?Ayuda Porfavor doy corona ​
A random number, x, is generated, where x is any real number. (a) Manuel adds 2 to x. He subtracts x from 10. Manuel then multiplies these two results to give h
Why did rice become a Chinese staple food during the Tang dynasty?
delirium can result from a high fever true or false
What register does the Cello instrument play in? High,medium , or low.