littleonecx
littleonecx littleonecx
  • 12-08-2015
  • Mathematics
contestada

unit rate of 88 students for 4 classes

Respuesta :

arunt arunt
  • 12-08-2015
22 students per class
88/4 = 22
Answer Link

Otras preguntas

The faster Luis drives, the less time it will take him to get to Houston. This is an inverse relationship. Let y = time driving and x = speed. If it takes him 3
Curiosity is the Quality of a person who Shows interset in many thing How does being curious and doing lot of research help as student
What does OC and AB=
what is the Inequality connecting 2 and -3
14. 9 pens and five pencils cost $3.20 and 7 pens and 8 pencils cost $2.90. Find the unit price for each pen and pencil.
Find an equation for the perpendicular bisector of the line segment whose endpoints are (1,−8) and (9,2)
Mardi knows that there are a lot of seniors in her community who cannot easily get out to run basic errands. She wants to create a project that would connect th
Is (5,50) a solution to the linear system y = 5x + 25 and y = 3x + 35? Explain your reasoning. Show all the steps.
Find the area of the triangle below. Be sure to include the correct unit in your answer. 17 ft 13 ft 6 ft
The graph shows a translation of the pre-image function f(x) to the image function g(x). Which describes the transformation of f(x) to g(x)?