RuthieG RuthieG
  • 11-09-2017
  • Mathematics
contestada

Hank bought 2.4 pounds of apples each pound cost 1.95 how much did hank spend on the apples

Respuesta :

AidanMcDaniel08
AidanMcDaniel08 AidanMcDaniel08
  • 11-09-2017
$4.68 because 2.4 multiplied by 1.95 equal 4.68.
Answer Link

Otras preguntas

"To make all Laws which shall be necessary and proper for carrying into Execution the foregoing Powers, and all other Powers vested by this Constitution in the
Early humans had to endure changes in climate and environment. true false
what was the ghazu and what was the ummah
Can someone please explain how to find fractional notation from a decimal or percent? Example: 82.5% I convert to decimal 0.825 however I am having trouble with
Which of the following was a reform movement in the early 1800s A public safety reform B education reform C food purity reform D election reform PLEASE HELP M
What is the product of 0.8 and 7
Adverbs that describe pizza
in what way are plants in a sunny meadow and sulfur bacteria in a deep sea vent alike
Find the greatest common factor of 42, 28, and 70.***I MEAN MATH OOPS***
two integers, a and b have product of -48 what is the greatest possible sum of a and b.