victordelgadofaceboo victordelgadofaceboo
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Kait spent 9.12 on 6 granola bars. How much did she pay for each one

Respuesta :

missreem2009
missreem2009 missreem2009
  • 12-04-2024

Answer:

1.52

Step-by-step explanation:

price of 6 granula bars= 9.12

price of 1 granula bar= 9.12/6

= 1.52

Answer Link

Otras preguntas

Facebook's initial IPO was $38 per share. Arianna purchased 616 shares. Assuming a cost of $7.00 to purchase the 616 shares, what was Arianna's total cost?
784 marbles are shared among X,Y,Z in the ratio 3:2:5. how many marbles that each get?
Write each repeating decimal as a fraction in simplest form: 1. 0.21 repeating
members of congress represent their districts by doing what?
According to the nebular hypothesis, how did most of the excess dust and gas in the solar system get removed?
bill knows that the volume of a rectangular prism is 400cm3. The box is labelled with the length as 6.5cm and the width as 1.5cm. What is the approximate height
In 1876, the first US separate graduate school was established in...
In 1876, the first US separate graduate school was established in...
simplify the expression -7 - 8y + 1 - 2y = ?
bill knows that the volume of a rectangular prism is 400cm3. The box is labelled with the length as 6.5cm and the width as 1.5cm. What is the approximate height