mperez0890 mperez0890
  • 13-01-2024
  • Mathematics
contestada

9 markers cost 11.50$ how much is per
one

Respuesta :

2022kay 2022kay
  • 13-01-2024

Answer:

$1.278

Step-by-step explanation:

11.50 divided by 9=1.27778...

To the nearest two decimal places the answer is $1.28

Answer Link

Otras preguntas

Sara and Sam went for a two-hour drive. According to the graph, between .75 hours and 1.25 hours into their trip, they
which physical property makes it possible to separated the components of crude oil by means of distillation
The type of asexual reproduction done by prokaryotic cells is _____.
Please I NEED HELP!!!! Which of these parts of the middle ear? A. external auditory B. ear canal C. cochlea D the ossicles
Sara is completing the square to find the maximum or minimum value of the function f(x) = (2 - x) (5 + x). What is the first step that Sara must take? Does the
Mark drew two lines that form a right angle. What words describe the lines Mark Drew?
Henry's computer store sells a printer for $200. demand is constant during the year, and annual demand is forecasted to be 600 units. holding cost is $20 per un
Requirements for presidential elections were set by the a. Tenth Amendment. c. Twelfth Amendment. b. Thirteenth Amendment. d. Fifteenth Amendment.
What is 2 plus 2 plus 2 divided by 3
All of the following are true of dual enrollment courses except?