vian621 vian621
  • 11-05-2017
  • Mathematics
contestada

On Tuesday, Wendy and her friend purchased 3 sandwiches and 2 drink for $15.75. On Friday, Wendy purchased 2 sandwiches and 1 drink at the same restaurant for $9.85. How much does one sandwich cost?

Respuesta :

jdhdbdbddndnd jdhdbdbddndnd
  • 11-05-2017
Answer is going to be 4.12
Answer Link

Otras preguntas

The energy required for a seedling to push up out of the ground comes fromA)muscle tissue.B)photosynthesis.C)food stored in the seed.D)nutrients found in the so
15. What feature of the United States helped industry grow quickly in the country after the Civil War? A. The United States had access to vast natural resources
How is a climax community different than a primitive community?
I really need help please
one number is 6 less than another, their sum is 22
Joseph Stalin was the dictator of which country? a. Czechoslovakia b. Soviet Union c. Finland d. Poland
re write this in the present tense tom baked a cake
Euphonious means having a good sound. a. True b. False
Esteban has a big jar of change in his room. He has 600 coins total, and 240 of them are pennies. What percentage of the coins are pennies?
True or False: If your brakes fail, slam on them as hard as possible.