Seudónimo Seudónimo
  • 11-04-2017
  • Mathematics
contestada

Camille bought 3 pounds of nuts for 10.35. What is the unit price per pound?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-04-2017
3.45. All you have to do is divide 10.35 by 3.
Answer Link
Hanner012
Hanner012 Hanner012
  • 11-04-2017
10.35/3=3.45 3.45 is your answer
Answer Link

Otras preguntas

how to divide 110 / 1100 11 In Binary division​
Which of the following is the main goal of restoration ecology?a.) To determine ways to restore damaged or destroyedecosystemsb.) To determine ways to address t
You pick a card at random. Without putting the first card back, you pick a second card at random. 2345 What is the probability of picking a 3 and then picking a
1. 3 / 4 / 1/2 2. 2 1/5 / 1/5 ​
Flotana uses control accounts. Which of the following alternatives will cause the trial balance not to balance? Select one: A. A credit purchase invoice was c
The mean absolute deviations for two sets of data are shown. A 2-column table with 2 rows. Column 1 is labeled Set with entries 1, 2. Column 2 is labeled M A D
What is the pKa of lactic acid?
3 which of the following did not cause nationalism in AfricaADiscrimination13) Policy of Assimilation©) indirect ruleMITSLINE
The science of physics, specifically waves and harmonics, goes hand in hand with the mathematics of trigonometry. We need trigonometry to model the path of a wa
A boat moves through the water with two forces acting on it. One is a 1,575-N forward push by the water on the propeller, and the other is a 1,200-N resistive f