natashaallen101
natashaallen101 natashaallen101
  • 10-04-2017
  • Mathematics
contestada

Monica bought 12 bags of almonds for $20.16. Each bag cost the same amount.  How much money did Monica spend for each bag?   A. $168.00   B. $24.19   C. $16.80   D. $1.68

Respuesta :

KingOfShadows
KingOfShadows KingOfShadows
  • 10-04-2017
Each bag cost $1.68
20.26/12= 1.68
Hope this helps!
Answer Link
bbyshell bbyshell
  • 10-04-2017
$1.68
20.16/12=$1.68
Answer Link

Otras preguntas

What is the scale factor from AABC to AUVW?
Today, 4 friends went out for lunch. Their total bill was $22.76, including tax and gratuity. They decided to split the bill equally and each paid with a $10 bi
Which value is equivalent to /0.45?
Please help me with this.
slicon it position on the periodie table and its chemical properties based on that position​
. there are ____________ players in the field. (no, any)
Help asap please!!!! WILL GIVE YOU BRAINLIEST Determine each length in right triangle ABC The file is below!
Drugs that are similar to the male hormone testosterone are called.
what are the benefits of 5 individual right
Find angle p to the nearest degree in right triangle MNP for M(3,6), N(3, -8), and P (-5, -8).