bekah27
bekah27 bekah27
  • 12-03-2017
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent 2 dollars for 3 cookies. How much per cookie?

Respuesta :

nicolex nicolex
  • 12-03-2017
$1.50 per cookie. 

To get this answer, divide 3 by 2.

Answer Link

Otras preguntas

The radius of the circle is 4 cm and the measure of the central angle is 90°. The area of the sector with a central angle measuring 90° and radius of length 4
What is the domain of the function y= In(x+ 2)? ох<-2 Ox> -2 ох<2 0 x 2 улу А
A company desires to sell a sufficient quantity of products to earn a profit of $400000. If the unit sales price is $16, unit variable cost is $12, and total fi
A triangle has vertex A at (0, 0), vertex B at (2, 5), and vertex C at 1 (4, 5). Which side of the triangle has the greatest slope? 0
Find the length of KB¯¯¯¯¯¯¯¯+AK¯¯¯¯¯¯¯¯. A. 28 B. 33 C. 21 D. 35
Refer to the figure to complete the proportion b/x=?/b
At the start of the war, British forces were:A. mostly stationed in the south and west. B. strongest in New York and Boston.c. strongest in Philadelphia.D. untr
If $125 is invested at an interest rate of 18% per year and is compounded continuously, how much will the investment be worth in 2 years? Use the continuous com
A minivan is purchased for $29,248. The value of the vehicle depreciates over time. Describe the advantages and disadvantages of using a linear function to rep
A company desires to sell a sufficient quantity of products to earn a profit of $400000. If the unit sales price is $16, unit variable cost is $12, and total fi