rybanksss rybanksss
  • 10-12-2022
  • Mathematics
contestada

Jamyia wants to sell bracelets at a
craft fair for $12 each. The
materials for each bracelet cost
$3.50, and the table rental at the
fair costs $34 for the day. How
many bracesets must she sell for
her revenue to equal her expenses?
A 10
B 3
C 4
D 3.5

Jamyia wants to sell bracelets at a craft fair for 12 each The materials for each bracelet cost 350 and the table rental at the fair costs 34 for the day How ma class=

Respuesta :

Otras preguntas

Do you think we like to think of America as being a “GOOD” country therefore it’s hard to think of the negative actions of our people/government? Do you think
If a password is entered wrongly three times the computer will
Solve 196x2 + 25 = 0 by using square roots.
What is in a catalytic converter that makes it so expensive?.
if x+y= -10 and x=2 what is the value of x
Bluestein Inc. purchases goods from one of its suppliers and incurs freight charges to have the goods delivered. The company uses a perpetual system. Which of t
In the mid-1800's, which of the following groups was allowed to get a public school education in the United States? A. Boys B. Girls C. Slaves
Can someone please find C. Ive been at it for a long time and its bothering me
Sara bought 12 pencils for $1.44. What is the cost per pencil?
A student is working on a project for which he records the revolutions per minute (rpm) for a small electric motor as he increases the voltage in a circuit. Her