ebonyandkalara
ebonyandkalara ebonyandkalara
  • 11-02-2017
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, you buy a carton of milk for $1.95, a loaf of bread for $0.85, and a box of cereal for $2.05. Use mental math to find the total cost of the groceries.

Respuesta :

friedalafiesta
friedalafiesta friedalafiesta
  • 11-02-2017
The total should come to $4.85.
Answer Link
burrier7445s burrier7445s
  • 02-11-2021

Answer:

i think its $4.85

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can someone explain to me how to use "squared"? I do 2+2 and its four. but when I do 3+3 and I get 6, my brother tells me that's not squared. can you help me ou
I suck at math so I need help :(
Express the set in roster form.{x|x is a natural number multiple of 5}
How would you round off a number to one decimal place? For example would 67.39 become 67.4
Need help.I 2x +1 I < -4
9x^2+5x-1=0 use quadratic formula to solve for x
what is contextualization?
waht will happen if one of the system fails to carry out its function properly?
What does blood deliver to every part of the body
How To Solve The Equation 3(x-6)=10x+3 ?