lexikey2016 lexikey2016
  • 11-02-2017
  • Mathematics
contestada

Find the product.List the units 8 Ib*$3.50/Ib

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2017
$28.00 for 8ibs. METHOD: 8 times 3.50=28

Hope this helps!
Answer Link
wSpaceFacexx
wSpaceFacexx wSpaceFacexx
  • 12-02-2017
Oh easy all u have to do is multiply 8x3.50 to get what 8lb equals since $3.50 per lb so 8x3.50=28 so $28.00 for 8lb
Answer Link

Otras preguntas

So the correct answer Is A, but can you explain how you get that answer?
consider the function f(x)=-2/3x +5 what is f(-6) enter your answer in the box f(-6)=
Describe the universal gravitational law.
8 mi. 133 yd. 2 ft. – 5 mi. 107 yd. 2 ft.
What are the functions of the ductus epididymis
A unit that is equal to 33 000 ft-lbs/min or 550 ft-lbs/s is thewattskilogramsjouleshorsepowerYou are a nurse in a hospital. You are told to move a patient thro
Which of the following should not have been included in the Objects column in the table for A Home in the Woods? options: boat fishing pole wagon ax
How can you tell by looking at the coordinates of the two triangles that δ a'b'c' is a 180° rotation of δ abc? a.the coordinates cannot prove a 180° rotation. b
In Confucian philosophy, in order to rise in government ranks in ancient Chinese society you had to pass an exam. Please select the best answer from the choi
Joe ate 7 pies on wednesday. If that is only 1/4 of the world record for pie eating what is the pie record