Tracey690 Tracey690
  • 10-09-2022
  • Mathematics
contestada

michelle bough an apple cut in 4 for $0.10 per piece. how much should she pay for 3 dozen pieces?

Respuesta :

Candace061504
Candace061504 Candace061504
  • 10-09-2022

Answer:

$14.40 for 3 dozen

Step-by-step explanation:

$0.10 per piece means $0.40 for 1 apple there are 12 in a dozen so multiply it by 12 which would be $4.80 for a dozen multiply again by 3

Answer Link

Otras preguntas

What are some examples of non-drug induced hallucinations?
answer is LOLOLyour so dumb jk its a i got it right
during a 7 hour snowstorm it snows at a rate of 1 inch per hour for the first 2 hours, at a rate of 2 inches per hour four the next four hours and at rate of 1
Solve the equation. - 13 = 5+X​
a self published print publication is known as a. blog b. webcomic c. website or d. zine​
Write 3.9 as a mixed number?
20 points m8 I need help pls (;-;)
In Edward Tolman’s experiments, the group of rats that ended up with the best results was the one that had __________. A. experienced continuous reinforcement B
How can you increase the pressure on an object?
what is the angle relationship? is it congruent or supplementary what’s the equation