OGMack
OGMack OGMack
  • 10-02-2017
  • Mathematics
contestada

Oatmeal cost 1.73 per pound how much would 2.6 pounds cost

Respuesta :

Nabeelpu Nabeelpu
  • 10-02-2017
cost 1.73 per pound 
find 
how much would 2.6 pounds cost
2.6×1.73
=4.498

Answer Link

Otras preguntas

What is the x and y-intercept of 1.2x+2.4y=4.8
The endpoints of a line segment are A(-7, -2) and B(2, 4). The segment partition is (-3.4, 0.4). Find the ratio. HELP ASAP!!
I need answers for 80 and 84 ; please explain how you got the answer :)
on the aspire reading test ypu will be asked
A car is moving 60 km/h when the driver sees a signal light 40 m ahead turn red. The car can slow with an acceleration at the -.5g, where g is 9.8 m/s^2. What
Progress through the stages of change is
Why did improved transportation help the nation's economy?
Which ancient greek philosopher was put to death with poison hemlock?
-72.86 as a mixed number
20 points!! I need help A rectangular pool is surrounded by a walk 3 meters wide. The pool is 5 meters longer than its width. If the total area of the pool and