Seudónimo Seudónimo
  • 10-02-2017
  • Mathematics
contestada

At the market, peaches cost $0.35 per pound. Mrs.Daisy bought 1.15 pounds of peaches. How much did she spend at the market?

Respuesta :

azzurra azzurra
  • 10-02-2017
.35$ times 1.15  pounds
answer is .4025$
Answer Link

Otras preguntas

Which is an example of the President interpreting the details of a law? A. changing travel laws based on the Homeland Security Act B. signing a spending bill p
HELP PLS!!!! Triangle ABC is similar to triangle WXY. Which of the following proportions is NOT true?
how much of the circle is shaded? Write your answer as a fraction in simplest form. 1/4 & 2/7
What is one reason why many geologists did not at first accept the theory of continenal drift ?
find the prime factorization of 3,240
What system of government calls for a free market economic system and a government elected by the people
Mrs hawk assigns her students an average of no more than 15 questions on each assignment mrs. hawks students had 11,10,13,14 and 14 questions write amd solve am
why is don john so miserable
Amount of moles in 3.34x10^34 formula units of Cu(OH)2
Please discuss the social message you believe henrik ibsen is investigating and that he would likely personally support in a doll's house, and why. please cite