Alice2820
Alice2820 Alice2820
  • 11-05-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $1.25 per pound

How much would it cost to buy 2 pounds of oranges?​

Respuesta :

MasterChief8065
MasterChief8065 MasterChief8065
  • 11-05-2022

Answer:

$2.50

Step-by-step explanation:

Multiply the price of one pound by 2 to get 2 pounds.

Hope this helps! ;-)

Answer Link

Otras preguntas

Suppose you are a general manager of diary development corporation bright is explaining with the clear reason for increasing the price of diary products
WiMax has a wireless access range of up to 300 feet.a- Trueb- False
Which version(s) of windows 7 has/have the ability to store backups created with the backup and restore utility on a network drive?
Biology chapter sustenance of the individual 2 ki important blanks
Between isopropanol, chlorhexidine, H202, and iodine, which are sporicidal?
What is a sex linked disorder
What is the outermost layer of the hair shalf?
The breakdown of large molecules into smaller ones in the presence of water is called __________.
Which of the following statements is true of a company that is in the second stage of global business? 1) The company has just started expanding its operations
Which schedule of reinforcement typically results in a steady rate of responding?