chifvone
chifvone
10-05-2022
Mathematics
contestada
please help this is due today!!!!!!!!!!!!!!!!
Respuesta :
hello228813
hello228813
10-05-2022
The answer is G
432 =6 {unit price = total prices = quantity)
=0.72
0.72X5=3.6 [Multiplication]
so the answer is
G
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
1 Point Click to read the passage from "Nobel Peace Prize Acceptance," by Martin Luther King Jr. Then answer the question. Why does King present these examples
A tow truck drags a stalled car along a road. The chain makes an angle of 30???? with the road and the tension in the chain is 1500 N. How much work is done by
Seven nouns, five verbs, and two adjectives are written on a blackboard. How many ways are there to form a sentence by choosing one word of each type?
Ken leaves work 20 minutes late. He decides to make up time by taking the toll road instead of side streets. He can travel three times faster by taking the toll
the pressure and absolute temperature of an ideal gas are both tripled, the volume is __________.
Expected Value (50 points) Game: Roll two dice. Win a prize based on the sum of the dice. Cost of playing the game: $1 Prizes: Win $10 if your sum is odd. Wi
Which are units used to express volume? (high school btw not middle school)
Need help on number 1, 5 and 7
Write multiple if statements. If car_year is 1969 or earlier, print "Few safety features." If 1970 or later, print "Probably has seat belts." If 1990 or later,
What was the main role of women in the Revolutionary War?A Moving their families to CanadaB. Fighting beside their husbandsC. Running businesses and homesD. Ser