anitaljoyner1
anitaljoyner1 anitaljoyner1
  • 11-04-2022
  • Mathematics
contestada

If apples cost $1.08 per pound, how much would 3.8 pounds cost?

Respuesta :

LukeAmos
LukeAmos LukeAmos
  • 11-04-2022

Answer:

4.10

Step-by-step explanation:

1.08 * 3.8 = 4.104

but money is 2dp so...

4.10

Answer Link

Otras preguntas

Simplify by adding like terms: -4+7x-3x-5+2x-4x
Solve and graph the absolute value inequality: |4x + 1| ≤ 5. number line with closed dots on negative 1.5 and 1 with shading going in the opposite directions.
Julie was dividing 13.8 by 0.1. which statement about the quotient is true A:it will be greater than 13.8. B;it will be lest than 13.8. or C;it will be equal to
Why is it in the evenings we are more prone to our emotions?
Which group was formed after the passage of the Coercive (Intolerable) Acts? (5 points) Sons of Liberty First Continental Congress Committees of Corresp
How are antihistamines and decongestants similar? How are they different?
All the states and captilals
Which word best describes someone who visits a nursing home daily to read to the sick? caring
HBrO3 Or HBrO? which acid is stronger
What does "dido" mean?