djan95
djan95
10-03-2022
Mathematics
contestada
20+20+???
a. 80
b. 20
c .40
d. 100
Respuesta :
jdaniyal2005
jdaniyal2005
10-03-2022
Answer:
its C 40
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
Which idea did most of the Founding Fathers, despite their differences, agree with?
a bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?
What is the difference between destructive waves and constractive waves?
Brandon mixed 6.83 lb of cashews with 3.57 lb of pistachios. after filling 6 bags of same size and mixture, he had 0.35 lb left. what's the weight of each bag?
why do ionic compounds have high melitng points??
tell ma the answer to the correct anwser to what is unitary
what was the penalty for desertion
how do you prove (3x+2)2 is equivalent to (3x+6)(3x-2)+16 i have tried expanding the brackets but I'm still really stuck thankyou in advance
815 gal/h ~ Qt/sec Convert this unit rate
4 sweets cost 28 p altogether how much do 7 sweets cost?