Seudónimo Seudónimo
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

hurry xdd A store had apples on sale for $1.20 a pound. Joan spent $5.28 on apples. How many pounds did she buy?

Respuesta :

latrelldavis7
latrelldavis7 latrelldavis7
  • 11-02-2022

Answer:

4-6 not sure where but around 4-6 maybe 5 pounds

Step-by-step explanation:

hope this helps

Answer Link
nathalygranados nathalygranados
  • 11-02-2022

Answer:

Its 4.4 pounds.

Step-by-step explanation: To find the answer you would just divide the amount she spent and the price per pound.

Answer Link

Otras preguntas

The poetic device used in the line below is an example of.
The number of reviews for each of the local restaurants is counted. The results are normally distributed with a mean of 25 and a standard deviation of 4. What p
What are the coordinates of vertex J of the pre-image? O (0, -4) O (0, -1) 0 (0,0) 0 (0, 4)
AP Modern World History Chapter 124 Multiple Choice questions 4-6
A shoulder joint with tissue between the bones highlighted. What is the flexible connective tissue shown in blue? tendon bone cartilage muscle
How did the railroads affect texas’s population during the late 1800s?.
A tyler has a points card for a movie theater. he receives 75 rewards points just for signing up. • he earns 10.5 points for each visit to the movie theater. he
The model and concepts used to develop the economics of __ are similar to those used to illustrate the effects of:
Question 13 options: What is the slope of the line of the graph?
which best describes popular sovereignty