liakos340
liakos340 liakos340
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

Help please! All help is greatly appreciated!

Help please All help is greatly appreciated class=

Respuesta :

neonlightningboltz
neonlightningboltz neonlightningboltz
  • 11-02-2022

Answer:

Tyrell will spend $45.99.

Step-by-step explanation:

9x12=108

1 page= $2.75

12 pages= $2.75 x 12 = $33

Price of organizer + price of pages= $12.99 + $33 = $45.99

Hope this helps :)

Answer Link
looopppplol
looopppplol looopppplol
  • 11-02-2022
Answer: He will spend $45.99

Explanation:

1 page = $2.75

12 pages = 33
$2.75

x 12 = 33

$12.99 + 33 = $45.99

Answer Link

Otras preguntas

How many 5/8 are in 1?
How does sea temp affect hurricans?
True or false the chaparral biome is generally characterized by its terrain
8 and 3times a number is 128
a dozen apples costs $2.55 at this rate, how much would 8 apples cost?
It takes you 0.8 of a minute to read each page of your health book. It takes you 5.5 minutes to take the test at the end. How long will it take you to read 6.25
Is a grasshopper a consumer or producer
Javier bought a microwave for $105. the cost was 30% off the original price. what was the price of the microwave before the sale?
Given (x – 7)2 = 36, whats the values of x
a buffer solution contains .120 M acetic acid and .150 M sodium acetatea. how many moles of acetic acid and of sodium acetate are present in 50.0 mL of solution