idrisswalker2 idrisswalker2
  • 13-01-2022
  • Mathematics
contestada


You are buying 3.5 lbs of grapes. They are on sale for $1.19/1b. How much should the grapes cost?

Respuesta :

jose2017127
jose2017127 jose2017127
  • 13-01-2022
$4.17 your welcome


Because you rounded
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following describes a challenge presented by Canada's population? Question 5 options: the cost of government-funded health care increased pollution
help question on the image​
please help me out i need this answer very fast! 20points!!!! Graph the system of equations on graph paper to answer the question. {y=2/5x+4 y=2x+12 What is the
On the graph of voltage versus current, which line represents a 3.0 resistor
Write each power as a single power, then evaluate (9
Urgent please help me
Which factor places this nation in the transitioning category? Multinational corporations operate within its borders. It is shifting from a planned to a free-ma
Write your answer to the given question, please...
Shade the following set AUB where to shade​
A survey sampled men and women workers and asked if they expected to get a raise or promotion this year. Suppose the survey sampled 200 men and 200 women. If 98