krenee0597
krenee0597 krenee0597
  • 12-01-2022
  • Mathematics
contestada

Julia bought 10 boxes of cereal for $70. How much did each box cost?

Respuesta :

2006880
2006880 2006880
  • 12-01-2022

Answer:

each box cost 7$ Hope this helps

Step-by-step explanation:

70 divided by 10 equals 7.

Answer Link
ramirezjjjavi
ramirezjjjavi ramirezjjjavi
  • 12-01-2022

Answer:

Each box of cereal costs $7

Step-by-step explanation:

70 / 10 = 7

Answer Link

Otras preguntas

How does Longfellow’s poem "The Warning" show the influence of the story of Sampson? The poem highlights the idea that too much pride can have fatal consequence
which are key teachings or characteristics of both his hinduism and Buddhism choose all that are correctA.it was founded in indiaB.each person is born into a pa
Help please, I’m not sure
A gas has a volume of 7.0 liters and a mass of 444 grams what is its density
Read the passage. Mary Lou Williams was a jazz pianist, composer, and arranger who was a major influence on many jazz musicians. During the 1930s and early 194
How does each new cell get a complete set of chromosomes?
What best describes the experience you’re likely to have at a fine-dining restaurant? El cliente necesita llevar su bandeja. La comida tiene muy pocos ingredi
Can someone answer number 7 please
Which function equation is represented by the graph? A)f(x)=40(3.25)^x B) f(x)=40(2.25)^x C) f(x)=40(1.5)^x D) f(x)=40(2.5)^x PLEASEE HELP ):
in the expression 2a + 3b-4c,2a,3b and -4c are examples of ?