alicesmith10785
alicesmith10785 alicesmith10785
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

At the market, 9 apples cost $4.00. How much does 10 apples cost?

Respuesta :

jaymiller1031
jaymiller1031 jaymiller1031
  • 11-01-2022

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

Each apple is 2.25

Answer Link

Otras preguntas

What is the range of a function 2x-1=y if the domain is {-1, 0, 2}?
Which field of anthropology studies how a society establishes a system of government and economics?
Jeff, 48 years old, presents to the clinic complaining of fleeting chest pain, fatigue, palpitations, lightheadedness, and shortness of breath. the pain comes a
can someone help me on this? I got confused
Jenny is 13 years older than her sister myra myra is 6 years younger than her sister melody their combined age is equal to 88 years how old is myra
The emergence of an alternative political organization to the federalists was prompted by a select one: a. dispute over president washington's policies for west
Maria's job pays her $1600 a month. What is her gross weekly wage?
Why did the second continental congress ask george washington to lead the continental army?
a taco stand sells tacos for $3.25 each. the stand's expenses for the day are $210. definec your variables and write an inequality to represent the amount of t
At a Museum adult admission is $11.50 in children admission is $5.50 during one day a total of 2500 adults and children admissions were collected and $19,750 in