tritonanderson084
tritonanderson084 tritonanderson084
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Can anybody help me with my work

Can anybody help me with my work class=

Respuesta :

PERCYthePanda
PERCYthePanda PERCYthePanda
  • 11-01-2022

Answer:

$5.70

Step-by-step explanation:

Because the 5 pains cost $4.25, just divide the value by 5 to find the cost of a single pane ($2.85), then multiply that by 2 to find the value of the 2 new panes ($5.70)

Answer Link

Otras preguntas

Rugs sell for 8$ per square foot. Beth bought a 9-foot-long rectangular rug for $432. How wide was the rug?
The children in the classroom were overjoyed when _______ teacher declared that they would have no homework that day. Which is the proper one? [L.8.2.C]   A.
How do scientists use DNA to support evolution?
What type of language is Russia? A.) Romance B.) Slavic C.) English D.) German
please help... i think the answer is A. He did not perform enough trials. but i want to be sure.
Prosecution of Nazi war criminals. 2 words.
what is the difference between 5/12 and 1/4
_____________ is of great importance to the biological process and involves the movement of water through a selectively permeable membrane
Ed has 1.2 liters of water. He drank 200 ml how much water was left
What are the impacts of being a bad lawyer