jtjt60884
jtjt60884 jtjt60884
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Joel bought 1.25 pounds of apples. Apples cost $0.88 per pound. How much did Joel spend on apples?
​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-01-2022

Answer:

$1.10.

Step-by-step explanation:

0.88 * 1.25.

Answer Link
natlone22
natlone22 natlone22
  • 17-03-2022

Answer:

$1.10

Step-by-step explanation:

1.25*.88

Answer Link

Otras preguntas

Economic efficiency is achieved when social surplus is maximized consumer surplus is equally distributed
Which point lies on the graph of f(x) = -2(x + 3) – 5
why is Johnny afraid all the time? the outsiders
The compound magnesium phosphate has the chemical formula Mg3(PO4)2. In this compound, phosphorous and oxygen act together as one charged particle, which is con
Why do you think one of hitler’s first steps toward german expansion focused on austria?
What other type of consumers do herbivores compete for food? Why?
How does natural selection favor an individual that can detect deceitful communicators?
The Suarez family spends 30% of their monthly income on the house payment. If the house payment is $1200 what is the family's income? Please Show Work!
Please answer question 8.
"Four score and seven years ago our fathers brought forth, upon this continent, a new nation, conceived in Liberty, and dedicated to the proposition that all me