Seudónimo Seudónimo
  • 13-01-2017
  • Mathematics
contestada

cheese costs 4.50 per pound. how much does 3 pounds of cheese cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-01-2017
3 lbs at 4.50 per lb = (4.50 * 3) = 13.50 <==
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-12-2020

Answer:

13.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Triangle abc is shown with 4 images that are each the result of a transformation of triangle abc
Select the correct explanation for the fact that a carrier of a recessive genetic disorder does not have the disorder. A. Affected individuals have recessive mu
Help me plase will give brainliest
The plow is to the agricultural system as the _________ is to the industrial society. steam engine domestication of plants and animals computer chip unmapping
Can you please solve it thnx​
The perimeter of a rectangle is 56 meters. The ratio of its length to its width is 4:3. What is the length in meters of a diagonal of the rectangle? Show your w
Please help me i need it
what does the talk test measure
plants with an internal tubal system that transports water and nutrients to different plants parts are what
Andy's soccer team scored 5 goals in each of 7 games and 6 goals in another game.How many goals did Andy's team score?Write an equation and solve the problem.