ZTayla
ZTayla ZTayla
  • 13-01-2017
  • Mathematics
contestada

Four gallons of gasoline cost $16.80. What is the price of gasoline in terms of gallon per dollar

Respuesta :

lorry804
lorry804 lorry804
  • 13-01-2017
$16.80 / 4 gallons = $4.20 per gallon 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 13-01-2017
All you have to do is divide16.80 by 4 which you get $4.20 as the answer
Answer Link

Otras preguntas

determine the work done when a forklift truck lifts a box of mass 350 kg a height of 2 m.​
Arrange the following bonds in order of increasing ionic character: C - H F - H Br - H Na - Cl K - F Li - Cl
1. List and discuss the different factors that can influence your adoption of mobile telephone for academic and social activities/endeavors. In your response, y
find the area of this shape Please help me asap
Required: Journal entry Received Rs.18,000 from debtors and discount allowed him Rs. 2,000. please help. ​
Explain what “gender” means and how it works.
what should you use passive voice?
What is the system of inequalities associated with the following graph
m2 and m3 different between​
i. Your pronunciation is not so good.​