Macaroniandcheeseyum
Macaroniandcheeseyum Macaroniandcheeseyum
  • 10-12-2021
  • Mathematics
contestada

Carpeting costs $7.99 a yard. If Jan buys 12.4 yards, how much will it cost her?

(Hint: Round it to two decimal places)

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 10-12-2021

Multiply cost per yard by total yards:

7.99 x 12.4 = 99.08

Answer: $99.08

Answer Link

Otras preguntas

It can be inferred from this study that there is a direct link between body satisfaction and what factor? What percentage of respondents feel that the media has
Rick used a stick to trace a large rectangle in a sandy lot near his house. The rectangle measures 13 feet by 15 feet. What is the perimeter of the rectangle?
READ chapters 10-12. There are multiple themes addressed in Lord of the Flies. Of the 4 listed here, which do you think is the most important, and how is it bro
48-15÷{3×(-2-4+11)}+12​
2 t is Select the correct answer from each drop-down menu. ds The evidence in the passage that supports the idea that birding is an easy activity to pursue is u
What is the value of x (Khan Academy question)
How did the cow jump over the moon in hey diddle diddle
someone please help i am not 100% sure how to do this and i need it for the rest of my tesr
Directions: Look at the political cartoon and explain what is happening in the image. Pay close attention to the different individuals in the image.
Ziggurats served what purpose in Sumerian city-states? O tombs O palaces O temples O schools