halanaTHEfallen
halanaTHEfallen halanaTHEfallen
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

Choice A: 5 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 12 ounces of raisins for $3.59 Choice A Choice B The unit rates are equal. The unit rates cannot be determined.

Respuesta :

KenzieSixx
KenzieSixx KenzieSixx
  • 11-01-2017
1.49x=3.59 12 ounces
Answer Link
naquinfreeman09
naquinfreeman09 naquinfreeman09
  • 01-11-2021

Answer:

I believe the answer is A

Step-by-step explanation:

Other branlys and also the lesson

Answer Link

Otras preguntas

How does the setting of "the Colomber" by Dino buzzati impact the theme of the work ¿?
Henry's little brother has $8$ identical stickers and $4$ identical sheets of paper. how many ways are there for him to put all of the stickers on the sheets of
Suffrage was extended to include virtually all white males under the administration of which president?
In which region of the world are hominids believed to have originated?
Lukas does not trust anyone. he is convinced that no one around him is truthful, and everything they say to him is a lie. he is extremely suspicious of other pe
What was most likely the authors immediate purpose in writing "what to the slave is the fourth of july??
what new relationship with hawaii did congress approve in 1898?
Which process connects glycolysis and the citric acid cycle?
Convert 68 degrees f to celsius
Which line is an irregular line of blank verse? “He only says, ‘Good fences make good neighbours.’” “If I could put a notion in his head:” “And on a day we meet