Seudónimo Seudónimo
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

karly1234 karly1234
  • 18-01-2017
I think it would be $9.08 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Maria has eight black marbles, fourteen clear marbles, and twelve blue marbles in a bag. If she picks three marbles at random, without replacement, what is the
Fuel is burned to heat water in a power plant. The heated water then produces __________, which turns a __________. electricity, generator steam, turbine stea
Type of conflict from liberty
FIND THE PERCENT DECREASE FROM 20 TO 17. round to nearest tenth if necessary. give formula
Evaluate -6xy + 3x^2y - 2xy^2 + 1 for x = 3 and y = -4
A(n) ______ is a sequence of numbers that uniquely identifies the location of each computer or device connected to the Internet or any other network.
Which of the following correctly describes the structure of the typical eukaryotic genome? diploid linear singular double stranded
Which of the following peroxygens is widely used as a household disinfectant, is inexpensive, and breaks down into water and oxygen gas? hydrogen peroxide perac
Richard was extremely upset and angry after his breakup with his girlfriend. In a fit of anger, he threw away the watch she gifted him out of the window. John,
what's the step by step progress for writing 14.35 in scientific notation​