annabellomorrison
annabellomorrison annabellomorrison
  • 13-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you bought 12.6 gallons of gasoline as $1.20 per gallon, how much did the gasoline cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Answer:

15.12$

Step-by-step explanation:

Gallons = 12.6

Cost = $1.20

Gasoline Cost = ??

12.6 ×1.20

=15.12

Hence, gasoline will cost 15.12 $

pls mark me as brainliest! :D

Answer Link

Otras preguntas

tundra how it moves with carbon through the geosphere ?
Reading Rhetorically Preparing to Read Activity 1: Creating Personal Learning Goals The following learning goals indicate what the ERWC is supposed to teach. Tr
PLEASE HELP WITH THIS QUESTION! ILL GIVE BRAINLYEST​
Caylie's coin bank contains only dimes and nickels. The bank contains 46 coins. If 5 dimes and 2 nickels were removed, the total value of the coins would be $3.
- Hello! I am currently in the systematical process, of completing a FRQ, for my AP Psychology, course, and was wondering, if you could potentially, provide a
How many grams of calcium chloride would you add to water for a total volume of 500 ml to make a 16% (weight/volume) solution?
((6+x))/(3)=(x)/(4)+4
Use the table to determine whether the relationship is proportional. If so, write an equation for the relationship. represents.
5. Look at the model and fill in each blank with the correct answer. bigger smaller ? 5526 3496 ? (a) The smaller number is (b) The difference between the two n
form a smimulatenous equation for : a cyclist completes a journey of 500 m in 22 seconds, part of the way at 10m/s and the remainder at 50m/s. How far does she