pleasedanceforpanda pleasedanceforpanda
  • 12-11-2021
  • Mathematics
contestada

Tangela bought 12 cans of sodas for $5.40

Respuesta :

jtcolvert
jtcolvert jtcolvert
  • 12-11-2021

Answer:

324

Step-by-step explanation:

Answer Link
Itsrei123
Itsrei123 Itsrei123
  • 12-11-2021

Answer:

0.45 for one can of soda

Step-by-step explanation:

If you want to know the price for one soda all you have to do is divde.

12 ÷ 5.40 = 0.45

So, one soda can is $0.45! Have a great day friend! :D

Answer Link

Otras preguntas

Choose the correct answer to the following math problem. catorce + cinco = nueve veinte ocho diecinueve
What is the value of y?
can someone help me please ​
Why might an accountant user not see the Exceptions to closing date report in a Quickbooks online company
In the Lewis dot structure for H2CCH2, how many bonds are between the carbon atoms? 3 4 1 2
10 points❤️❣️ Help with this English riddle/trick question thingy It’s due for extra credit tonight!!!!!...... A couple who have 5 daughters went to the movies.
a) Form an inequality in terms of x b) Solve the inequality to find the possible width of the field
What challenges did the Aztecs face building their city Tenochtitlan on the islands in Lake Texcoco?
Mandy and Pat are discussing a movie that showed someone being injured by radio waves. Mandy says that's not likely because radio waves are low frequency and lo
Why was the civil war important during the Roman Empire ?