ilikebrea3
ilikebrea3 ilikebrea3
  • 12-11-2021
  • Mathematics
contestada

If somebody could answer this I’ll give you a crazy amount of points

If somebody could answer this Ill give you a crazy amount of points class=
If somebody could answer this Ill give you a crazy amount of points class=
If somebody could answer this Ill give you a crazy amount of points class=
If somebody could answer this Ill give you a crazy amount of points class=
If somebody could answer this Ill give you a crazy amount of points class=

Respuesta :

chessy0507
chessy0507 chessy0507
  • 12-11-2021

Answer:

See below

Step-by-step explanation:

1. 223 is q added to 158

  223 = q + 158

2. d divided by 34 is the same as d

   d / 34 = d

3. 299/b = t

4. p = 204 × p

5. 103 is equal to m added to 343

    103 = m + 343

Hope that helps! :)

(Also, can you mark me as brainliest?)

Answer Link

Otras preguntas

The route pioneered by explorer Vasco da Gama was intended
Annie is selling chocolate bars for school. The cost of 12 bars is $18. A) What is the unit rate of 1 candy bar? B)How many bars must Annie sell to make $75?
Please help answer 7,8,9,10
if you drive for 2 hours, at 60 miles per hour, you will have traveled 120 miles. this is a very common type of calculation, involving three quantities: distanc
5b. Underline the expanded noun phrase in the sentences below. A. The large, over-grown garden was full of weeds and wild flowers.​
It's okay to lower a vehicle onto a high-reach support stand.
Given the equation 13.25y = 79.5, determine the value of y. 6.00 66.25 92.75 1053.38
I’ll try to give brainliest to the first answer
Find each missing measure
What element make up a society?