zacarajohnson
zacarajohnson zacarajohnson
  • 11-11-2021
  • History
contestada

Bob bought the 24 fish for $51.36

Respuesta :

TemperatureBig
TemperatureBig TemperatureBig
  • 11-11-2021

Answer:

the unit price for one fish is 2.14 dollars

With one dollars u can buy arounf 1/2 a fish

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

when 1250^3/4 is written in the simplest radical form, what number is under the radical?
what is ; 1.5×0.32 pls answer this asap​
The human resource department is responsible for doing which of the following? A. RESOLVING CONFLICTS B. COMPARING THE VALUE C. CREATING COMPETITION I WILL GIVE
Which type of volcanoes would be the least explosive
What are examples of lipids? Select All that apply
Yvette's younger brother is 3 years old.Freds brother is now 30 months old.Whose brother is older?
Given right triangle JKM, which correctly describes the locations of the sides in relation to ∠J? a is the hypotenuse, b is adjacent, c is opposite a is the hy
Tyrone is considering a purchase of a $145,000 home at 5.75%. Under this rate, his mortgage payment would be $846.18. If he purchases a point, his new mortgage
Two secants go through point A, which is a point in the exterior of a circle, makes a 32° angle. The measure of the bigger arc, which those secants intercept, i
What are the parts of an exponential equation in standard form and what does each part of the equation represent (what does it tell us)?