Zoeyyyyyyyyyyyyyyyyy
Zoeyyyyyyyyyyyyyyyyy Zoeyyyyyyyyyyyyyyyyy
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada

Daryl spent $4.68 on each pound of trail mix. He spent a total of $14.04. How many pounds of trail mix did he purchase?

Respuesta :

thohiele
thohiele thohiele
  • 10-11-2021

Answer: 3 pounds

Step-by-step explanation:

brainliest me

Answer Link
flxminwoodz flxminwoodz
  • 10-11-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

14.04 divided by 4.68 is 3

Answer Link

Otras preguntas

a football team gained 2 3/4 yards and then lost 4 3/5 years on the next play. what is their total loss or gain of yards
suppose we are given a sequence s of n elements, each of which is colored red or blue. assuming s is represented as an array, give an in-place method for orderi
14. for a medical imaging department manager, reasonable efforts to improve human diversity in the department would include all of the following except:
Pls help me ASAP Pls right the correct answer pls ^ n ^
3. John and Savanah are saving money to go on a trip to Mexico. They need at least $2,545 in order to go. John tutors English and Savanah works as a babysitter
One characteristic of the 1920s was the rise of a race- called-
Culture has Choose... on world conflict
rank these quintuplets on the basis of their age when they return from their journey. rank from largest to smallest. to rank items as equivalent, overlap them.
find the unit rate9 books for $99 how much for 1 book
the state of california has a mean annual rainfall of 22 inches, whereas the state of new york has a mean annual rainfall of 42 inches. assume that the standard