sdaughtry9280 sdaughtry9280
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada

If something is $3. 48 a lb. Howmuch would. 76 cost.

Respuesta :

IMSOSMARTLOLXD
IMSOSMARTLOLXD IMSOSMARTLOLXD
  • 10-11-2021

Answer:

$264.48

Hope I helped

Answer Link

Otras preguntas

Read the sentences. My cousin has read every book in the library about large, poisonous reptiles, and she spends hours staring at them in their glass cages at t
Purchasing stock on credit is called?​
What best describes the point of view of the hearth rug?
What parts of a story will NOT necessarily contribute to the theme? plot structure character’s actions the moral of the story the style of the story
how does the problem of money for those who fought in the Revolutionary War show a weakness in the Articles of Confederation?​
5. Which equation is of a circle that has a center at (3,-2) and a radius of 9? A (x + 3)2 + (y - 2)2 = 9 B (x + 3)2 + (y - 2)2 = 81 C (x - 3)2 + (y + 2)2 = 9 D
The industry that was one of the first to industrialize Europe and the United States waso the textile industry.o the meatpacking industry.O the steel-manufactur
Hydrogen is group with alkali metals because it A.Is a metal B.Has one electron in its outer energy level C.it is a gas D.does not readily form compounds
Define the following terms. a. Multiplicand b. Multiplier c. Product
Question 15 (5 points) In____bonding positively charged metallic ions are surrounded by a cloud of electrons. ionic covalent triple metallic