sasha01 sasha01
  • 13-01-2015
  • Mathematics
contestada

Lindsay paid $4.40 for 1 gallon of ice cream. At this rate what would 1 quart cost? What would 1 pint cost?

Respuesta :

katiebugogden
katiebugogden katiebugogden
  • 13-01-2015
At this rate 1 quart would cost $1.10 and 1 pint would cost $.55
Answer Link

Otras preguntas

Simplify (-2x^3)^2 x y x y^9
Question 3 of 10 2 Points If h(x) =(fºg)(x) and h(x) = 3(x + 2), find one possibility for f (x) and g(x).
Sigourney plays the cello. On 15% of her practice days, she practices all of her scales. If she practices everyday of 4 weeks how many days did she practice all
We have a rectangle and a right angled triangle all measurements are in centimetres the area of the rectangle is greater than the area of triangle find the set
This economic structure would create jobs, sustain our environment using renewable resources, and place humanity back into the equation. According to the sente
y is inverse proportional to x. y=16 when x is 1/2. Write an expression for y in terms of x
what happens when we eat a lots of fried food​
In which quadrant does (3,5) lies
São critérios do concurso de acesso à delegação notarial e registral os seguintes pontos: Grupo de escolhas da pergunta O concurso será aberto com a publicação
what is development​