chloeexszn chloeexszn
  • 12-10-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine pays £52.40 for 40 litres of petrol. What is the cost per litre?

Respuesta :

oceamaza2128
oceamaza2128 oceamaza2128
  • 12-10-2021

Answer:

1.31

Step-by-step explanation:

divide 52.40 by 40 and thats the answer :) please mark brainleist?

Answer Link
ggvhjkhhjkn
ggvhjkhhjkn ggvhjkhhjkn
  • 12-10-2021

Answer:

1.31

Step-by-step explanation:

52.40÷40=1.31

I hope this helps:)

Answer Link

Otras preguntas

Give an example of an irrational number that is less than 2 and greater than 1.5
Why isn't 10 a perfect square
What's 428731-175842
2.3,2 4/5,2.6 listed from least to greatest
Why was Cyrus described as "the Great"?
Why were the Native Americans resistant to establishing a relationship with the U.S. government after the Civil War?
Why are domestic fuel sources preferable to international fuels sources?
the length of a rectangle is 9 inches more than three times the width. the perimeter is 98 inches. find the length and width
How are evidence and conclusions related
What's the answer to d+4(d+6)=-1